Endodoncja

Endodoncja - dział stomatologii zachowawczej zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz rozpoznawaniem i leczeniem chorób tkanek okołowierzchołkowych.

Podstawową metodą leczenia jest tu leczenie kanałowe Endodoncja potocznie uważana jest za serce stomatologii.

Infekcja miazgi zębowej w skład której wchodzi nerw i naczynia jest przeczyną bólu zębów, zarówno tych ostrych, bardzo silnych, jak i tych przewlekłych, ciągnących się tygodniami i miesiącami. Właśnie w 90% problemy endodontyczne dotyczą powyżej wymienionych problemów.

Leczenie endodontyczne polega na usunięciu miazgi, która znajduje się wewnątrz korony i w korzeniach zęba, oraz wprowadzeniu na jej miejsce specjalnego materiału. W trosce o komfort pacjenta, dokładamy wszelkich starań, aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościach w tej dziedzinie.

Nasz gabinet wyposażony jest w profesjonalny sprzęt niezbędny do leczenia skomplikowanych przypadków endodontycznych.

Powodzenie w leczeniu kanałowym potwierdza się zdjęciem RTG wykonanym bezpośrednio po leczeniu.

Leczenie endodontyczne jest zalecane przy bardzo głębokich ubytkach próchniczych, martwicy miazgi, po złamaniu lub zwichnięciu zęba, ze wskazań protetycznych - przed wykonaniem korony lub mostu.

Posiadamy EndoPilot Innowacyjne urządzenie łączące w sobie bezpieczeństwo i wielofunkcyjność podczas leczenia kanałowego!

Radiowizjografia czyli zestaw urządzeń pozwalający uzyskać zdjęcie rentgenowskie w sposób prosty i bezpieczny dla pacjenta. Czas oczekiwania od naświetlenia zęba do otrzymania obrazu na ekranie komputera to 2 sekundy.

Radiowizjografia pozwala aż o 90 % obniżyć dawkę promieni rtg w stomatologicznych zdjęciach wewnątrzustnych. Obraz widoczny na ekranie komputera jest kilkadziesiąt razy powiększony, co pozwala zarówno lekarzowi, jak i pacjentowi, szczegółowo obejrzeć zdjęcie, przeanalizować najmniejsze detale oraz pomierzyć je co do milimetra. Lupa Pomocna przy lokalizacji ujść kanałów korzeniowych , pozwala na zwiększenie precyzji wykonywanych zabiegów. Niezbędna w prawidłowej diagnostyce